Competition
League Cup 2019/2020
Scotland
Games
Group Stage | |||||||||
Fri | 12.Jul.2019 - 19:45 | Hearts |
1-1 e.t.(1-1) p.g.(5-3) | Dundee United | Group A | 24 | |||
Sat | 13.Jul.2019 - 15:00 | Cowdenbeath | 2-0 | East Fife | Group A | ||||
Sat | 13.Jul.2019 - 15:00 | East Kilbride | 0-1 | Albion Rovers | Group H | ||||
Sat | 13.Jul.2019 - 15:00 | Falkirk |
1-1 e.t.(1-1) p.g.(3-4) | Livingston | Group G | ||||
Sat | 13.Jul.2019 - 15:00 | Berwick Rangers | 0-7 | Ayr United | Group G | ||||
Sat | 13.Jul.2019 - 15:00 | Partick Thistle | 1-0 | Airdrieonians | Group F | ||||
Sat | 13.Jul.2019 - 15:00 | Hamilton Academical |
0-0 e.t.(0-0) p.g.(5-6) | Queen's Park | Group F | ||||
Sat | 13.Jul.2019 - 15:00 | Queen of the South | 0-3 | Motherwell | Group E | ||||
Sat | 13.Jul.2019 - 15:00 | Annan Athletic | 0-1 | Dumbarton | Group E | ||||
Sat | 13.Jul.2019 - 15:00 | Raith Rovers | 0-3 | Dundee | Group D | ||||
Sat | 13.Jul.2019 - 15:00 | Peterhead | 2-1 | Cove Rangers | Group D | ||||
Sat | 13.Jul.2019 - 15:00 | Stirling Albion |
1-1 e.t.(1-1) p.g.(4-5) | Hibernian | Group C | ||||
Sat | 13.Jul.2019 - 15:00 | Arbroath | 2-1 | Elgin City | Group C | ||||
Sat | 13.Jul.2019 - 15:00 | Ross County | 4-1 | Montrose | Group B | ||||
Sat | 13.Jul.2019 - 15:00 | Forfar Athletic | 3-0 | Brechin City | Group B | ||||
Sun | 14.Jul.2019 - 15:00 | St. Mirren | 2-3 | Dunfermline Athletic | Group H | ||||
Tue | 16.Jul.2019 - 19:30 | Stenhousemuir | 1-2 | Dundee United | Group A | ||||
Tue | 16.Jul.2019 - 19:45 | Queen's Park | 1-2 | Partick Thistle | Group F | ||||
Tue | 16.Jul.2019 - 19:45 | Livingston | 2-1 | Ayr United | Group G | ||||
Tue | 16.Jul.2019 - 19:45 | Falkirk | 1-0 | Stranraer | Group G | ||||
Tue | 16.Jul.2019 - 19:45 | Queen of the South |
3-3 e.t.(3-3) p.g.(5-4) | Annan Athletic | Group E | ||||
Tue | 16.Jul.2019 - 19:45 | Greenock Morton | 6-1 | Dumbarton | Group E | ||||
Tue | 16.Jul.2019 - 19:45 | Peterhead |
0-0 e.t.(0-0) | Inverness CT | Group D | ||||
Tue | 16.Jul.2019 - 19:45 | Cowdenbeath | 0-2 | Hearts | Group A | ||||
Tue | 16.Jul.2019 - 19:45 | Alloa Athletic |
3-3 e.t.(3-3) p.g.(5-6) | Elgin City | Group C | ||||
Tue | 16.Jul.2019 - 19:45 | Montrose | 1-0 | St. Johnstone | Group B | ||||
Tue | 16.Jul.2019 - 19:45 | Brechin City | 0-4 | Ross County | Group B | ||||
Wed | 17.Jul.2019 - 19:45 | St. Mirren | 1-0 | Edinburgh City | Group H | ||||
Wed | 17.Jul.2019 - 19:45 | Cove Rangers |
0-0 e.t.(0-0) p.g.(2-3) | Dundee | Group D | ||||
Wed | 17.Jul.2019 - 19:45 | Dunfermline Athletic | 6-0 | Albion Rovers | Group H | ||||
Wed | 17.Jul.2019 - 19:45 | Stirling Albion | 1-6 | Arbroath | Group C | ||||
Wed | 17.Jul.2019 - 19:45 | Clyde | 1-3 | Hamilton Academical | Group F | ||||
Fri | 19.Jul.2019 - 19:45 | Motherwell | 4-0 | Greenock Morton | Group E | 7 | |||
Fri | 19.Jul.2019 - 19:45 | Dundee United | 3-0 | Cowdenbeath | Group A | ||||
Sat | 20.Jul.2019 - 15:00 | Hibernian | 2-0 | Alloa Athletic | Group C | ||||
Sat | 20.Jul.2019 - 15:00 | Dumbarton | 1-4 | Queen of the South | Group E | ||||
Sat | 20.Jul.2019 - 15:00 | Montrose | 1-4 | Forfar Athletic | Group B | ||||
Sat | 20.Jul.2019 - 15:00 | Elgin City | 3-0 | Stirling Albion | Group C | ||||
Sat | 20.Jul.2019 - 15:00 | Ayr United | 2-1 | Falkirk | Group G | ||||
Sat | 20.Jul.2019 - 15:00 | Stranraer | 6-0 | Berwick Rangers | Group G | ||||
Sat | 20.Jul.2019 - 15:00 | Inverness CT | 4-1 | Raith Rovers | Group D | ||||
Sat | 20.Jul.2019 - 15:00 | Dundee |
0-0 e.t.(0-0) p.g.(4-2) | Peterhead | Group D | ||||
Sat | 20.Jul.2019 - 15:00 | East Kilbride |
0-0 e.t.(0-0) p.g.(6-5) | St. Mirren | Group H | ||||
Sat | 20.Jul.2019 - 15:00 | Edinburgh City | 1-0 | Dunfermline Athletic | Group H | ||||
Sat | 20.Jul.2019 - 15:00 | East Fife | 2-0 | Stenhousemuir | Group A | ||||
Sat | 20.Jul.2019 - 15:00 | Hamilton Academical |
2-2 e.t.(2-2) p.g.(6-5) | Partick Thistle | Group F | ||||
Sun | 21.Jul.2019 - 15:00 | Clyde | 2-3 | Airdrieonians | Group F | ||||
Sun | 21.Jul.2019 - 15:00 | St. Johnstone | 1-2 | Ross County | Group B | 2 | |||
Tue | 23.Jul.2019 - 19:45 | Stranraer | 1-2 | Livingston | Group G | ||||
Tue | 23.Jul.2019 - 19:45 | Berwick Rangers | 0-3 | Falkirk | Group G | ||||
Tue | 23.Jul.2019 - 19:45 | Annan Athletic | 0-5 | Greenock Morton | Group E | ||||
Tue | 23.Jul.2019 - 19:45 | Albion Rovers |
0-0 e.t.(0-0) p.g.(3-4) | St. Mirren | Group H | ||||
Tue | 23.Jul.2019 - 19:45 | Edinburgh City | 0-1 | East Kilbride | Group H | ||||
Tue | 23.Jul.2019 - 19:45 | Dumbarton | 0-2 | Motherwell | Group E | ||||
Tue | 23.Jul.2019 - 19:45 | Dundee United | 0-2 | East Fife | Group A | ||||
Tue | 23.Jul.2019 - 19:45 | Hibernian | 3-0 | Arbroath | Group C | ||||
Tue | 23.Jul.2019 - 19:45 | Alloa Athletic | 2-1 | Stirling Albion | Group C | ||||
Tue | 23.Jul.2019 - 19:45 | Raith Rovers | 3-1 | Peterhead | Group D | ||||
Tue | 23.Jul.2019 - 19:45 | Inverness CT | 3-2 | Cove Rangers | Group D | ||||
Wed | 24.Jul.2019 - 19:45 | Airdrieonians |
2-2 e.t.(2-2) p.g.(12-11) | Queen's Park | Group F | ||||
Wed | 24.Jul.2019 - 19:45 | Hearts | 2-1 | Stenhousemuir | Group A | ||||
Wed | 24.Jul.2019 - 19:45 | Partick Thistle | 3-2 | Clyde | Group F | ||||
Wed | 24.Jul.2019 - 19:45 | St. Johnstone | 4-0 | Brechin City | Group B | ||||
Wed | 24.Jul.2019 - 19:45 | Ross County | 2-0 | Forfar Athletic | Group B | ||||
Fri | 26.Jul.2019 - 19:45 | Elgin City | 0-2 | Hibernian | Group C | 1 | |||
Sat | 27.Jul.2019 - 15:00 | Greenock Morton |
3-3 e.t.(3-3) p.g.(4-3) | Queen of the South | Group E | ||||
Sat | 27.Jul.2019 - 15:00 | Arbroath | 2-3 | Alloa Athletic | Group C | ||||
Sat | 27.Jul.2019 - 15:00 | Airdrieonians | 2-3 | Hamilton Academical | Group F | ||||
Sat | 27.Jul.2019 - 15:00 | Dunfermline Athletic | 4-0 | East Kilbride | Group H | ||||
Sat | 27.Jul.2019 - 15:00 | Albion Rovers | 2-1 | Edinburgh City | Group H | ||||
Sat | 27.Jul.2019 - 15:00 | Forfar Athletic | 2-1 | St. Johnstone | Group B | ||||
Sat | 27.Jul.2019 - 15:00 | Brechin City |
1-1 e.t.(1-1) p.g.(2-4) | Montrose | Group B | ||||
Sat | 27.Jul.2019 - 15:00 | East Fife |
1-1 e.t.(1-1) p.g.(7-6) | Hearts | Group A | ||||
Sat | 27.Jul.2019 - 15:00 | Stenhousemuir | 2-0 | Cowdenbeath | Group A | ||||
Sat | 27.Jul.2019 - 15:00 | Livingston | 5-0 | Berwick Rangers | Group G | ||||
Sat | 27.Jul.2019 - 15:00 | Ayr United |
2-2 e.t.(2-2) p.g.(5-6) | Stranraer | Group G | ||||
Sat | 27.Jul.2019 - 15:00 | Cove Rangers | 3-0 | Raith Rovers | Group D | ||||
Sat | 27.Jul.2019 - 15:00 | Motherwell | 4-0 | Annan Athletic | Group E | ||||
Sun | 28.Jul.2019 - 14:30 | Queen's Park |
1-1 e.t.(1-1) p.g.(5-4) | Clyde | Group F | ||||
Sun | 28.Jul.2019 - 15:00 | Dundee | 1-0 | Inverness CT | Group D | ||||
2nd Round | |||||||||
Fri | 16.Aug.2019 - 19:45 | Motherwell | 1-2 | Hearts | 3 | ||||
Sat | 17.Aug.2019 - 15:00 | Celtic |
1-1 e.t.(2-1) | Dunfermline Athletic | 2 | ||||
Sat | 17.Aug.2019 - 15:00 | Forfar Athletic | 1-2 | Livingston | |||||
Sat | 17.Aug.2019 - 15:00 | Hibernian |
3-3 e.t.(5-3) | Greenock Morton | |||||
Sat | 17.Aug.2019 - 15:00 | Kilmarnock |
0-0 e.t.(1-0) | Hamilton Academical | |||||
Sat | 17.Aug.2019 - 15:00 | Partick Thistle |
1-1 e.t.(3-2) | Ross County | |||||
Sun | 18.Aug.2019 - 15:00 | Dundee |
1-1 e.t.(1-2) | Aberdeen | 4 | ||||
Sun | 18.Aug.2019 - 15:00 | East Fife | 0-3 | Rangers | 6 | ||||
Quarter-finals | |||||||||
Wed | 25.Sep.2019 - 19:45 | Kilmarnock |
0-0 e.t.(0-0) p.g.(4-5) | Hibernian | 3 | ||||
Wed | 25.Sep.2019 - 19:45 | Hearts |
2-2 e.t.(2-2) p.g.(3-0) | Aberdeen | |||||
Wed | 25.Sep.2019 - 19:45 | Livingston | 0-1 | Rangers | 1 | ||||
Wed | 25.Sep.2019 - 19:45 | Celtic | 5-0 | Partick Thistle | 2 | ||||
Semi-finals | |||||||||
Sat | 02.Nov.2019 - 17:30 | Hibernian | 2-5 | Celtic | 10 | ||||
Sun | 03.Nov.2019 - 15:00 | Rangers | 3-0 | Hearts | 7 | ||||
Final | |||||||||
Sun | 08.Dec.2019 - 15:00 | Rangers | 0-1 | Celtic | 36 |
Football Competitions
National Club Competitions |
GBR ESP DEU ITA PRT FRA NLD BRA AGO ALB ARE ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DNK DZA ECU EGY EST FIN GBR GHA GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MOZ MYS NGA NOR NZL PAN PER POL PRY QAT ROU RUS SAU SGP SLV SRB STP SVK SVN SWE THA TUN TUR UKR URY USA VEN VNM WAL ZAF AFR EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
EUR EUR EUR SOU WOR EUR N/C WOR WOR WOR EUR EUR WOR SOU AFR N/C ASI ASI ASI ASI N/C AFR OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI AFR AFR WOR ASI AFR WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE N/C OCE N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
League Cup - 2019/2020
- 100% 95 / 95 Games
- Home team wins 55.79%
- Draws 1.05%
- Away team wins 43.16%
- Over 1.5 80%
- Over 2.5 61.05%
- Over 3.5 35.79%
- Goals 292
- Goals /match 3.07
- Goals /match home 1.68
- Goals /match away 1.39
- Both teams score 48.42%
- Goals after 80' 17.12%
No tv schedule yet for US
(change)