- Academy »
- Stats »
- Segunda B Spain »
- 2017/2018 »
- All Games
Competition
Segunda B 2017/2018
Spain
Games
Group 3 | |||||||||
Sat | 19.Aug.2017 - 17:00 | Llagostera-Costa Brava | 0-1 | Alcoyano | Gam1 | 1 | |||
Group 2 | |||||||||
Sat | 19.Aug.2017 - 17:00 | Vitoria | 1-1 | Tudelano | Gam1 | ||||
Sat | 19.Aug.2017 - 17:00 | Amorebieta | 1-2 | Lealtad | Gam1 | 1 | |||
Group 1 | |||||||||
Sat | 19.Aug.2017 - 17:00 | Cerceda | 0-1 | Navalcarnero | Gam1 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sat | 19.Aug.2017 - 18:00 | Atlético Baleares | 0-1 | Villarreal II | Gam1 | ||||
Sat | 19.Aug.2017 - 18:00 | Saguntino | 1-0 | Ebro | Gam1 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sat | 19.Aug.2017 - 18:00 | Leioa | 1-1 | Mirandés | Gam1 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sat | 19.Aug.2017 - 18:00 | Real Valladolid II | 1-1 | Unión Adarve | Gam1 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sat | 19.Aug.2017 - 19:00 | Marbella | 2-0 | Mérida AD | Gam1 | 1 | |||
Group 1 | |||||||||
Sat | 19.Aug.2017 - 19:00 | Racing Ferrol | 1-0 | Coruxo | Gam1 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sat | 19.Aug.2017 - 19:30 | Hércules | 1-1 | Olot | Gam1 | 1 | |||
Group 4 | |||||||||
Sat | 19.Aug.2017 - 20:00 | Cartagena | 3-2 | Recreativo Huelva | Gam1 | 2 | |||
Sat | 19.Aug.2017 - 20:00 | Extremadura UD | 2-1 | Córdoba II | Gam1 | 2 | |||
Group 1 | |||||||||
Sat | 19.Aug.2017 - 20:00 | Real Madrid II | 1-2 | Rayo Majadahonda | Gam1 | 3 | |||
Group 4 | |||||||||
Sat | 19.Aug.2017 - 20:30 | San Fernando CD | 0-3 | Villanovense | Gam1 | ||||
Sun | 20.Aug.2017 - 10:00 | Real Betis II | 4-1 | Lorca Deportiva | Gam1 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 20.Aug.2017 - 10:30 | Peña Sport | 0-1 | Real Unión | Gam1 | ||||
Sun | 20.Aug.2017 - 10:30 | Athletic Club II | 1-2 | UD Logroñés | Gam1 | 1 | |||
Group 3 | |||||||||
Sun | 20.Aug.2017 - 11:00 | Real Zaragoza II | 0-2 | Valencia II | Gam1 | ||||
Sun | 20.Aug.2017 - 11:00 | Peralada | 0-1 | Mallorca | Gam1 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 20.Aug.2017 - 11:00 | Sporting Gijón II | 1-0 | Gernika | Gam1 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 20.Aug.2017 - 11:00 | Atlético Madrid II | 3-1 | Gimnástica Segoviana | Gam1 | ||||
Sun | 20.Aug.2017 - 11:00 | Celta de Vigo II | 2-1 | Pontevedra | Gam1 | ||||
Sun | 20.Aug.2017 - 11:00 | SS Reyes | 2-0 | Ponferradina | Gam1 | 1 | |||
Group 4 | |||||||||
Sun | 20.Aug.2017 - 12:00 | Las Palmas II | 1-1 | Melilla | Gam1 | 2 | |||
Group 2 | |||||||||
Sun | 20.Aug.2017 - 16:30 | Izarra | 0-3 | Real Sociedad II | Gam1 | ||||
Sun | 20.Aug.2017 - 17:00 | Racing Santander | 1-0 | Arenas de Getxo | Gam1 | ||||
Sun | 20.Aug.2017 - 17:00 | Barakaldo | 3-0 | Osasuna II | Gam1 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 20.Aug.2017 - 17:30 | Peña Deportiva | 0-1 | Formentera | Gam1 | ||||
Sun | 20.Aug.2017 - 18:00 | Sabadell | 0-0 | Elche | Gam1 | 3 | |||
Sun | 20.Aug.2017 - 18:00 | Badalona | 1-1 | Lleida Esportiu | Gam1 | 1 | |||
Sun | 20.Aug.2017 - 18:00 | Ontinyent | 0-0 | Cornellà | Gam1 | 1 | |||
Group 4 | |||||||||
Sun | 20.Aug.2017 - 18:00 | CD Badajoz | 1-1 | Linense | Gam1 | 2 | |||
Sun | 20.Aug.2017 - 18:00 | FC Jumilla | 0-0 | El Ejido | Gam1 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 20.Aug.2017 - 18:00 | Burgos | 1-0 | Caudal | Gam1 | 1 | |||
Group 1 | |||||||||
Sun | 20.Aug.2017 - 18:00 | Rápido Bouzas | 1-0 | Guijuelo | Gam1 | ||||
Sun | 20.Aug.2017 - 18:30 | Toledo | 2-2 | Talavera CF | Gam1 | ||||
Sun | 20.Aug.2017 - 18:30 | Fuenlabrada | 1-2 | Deportivo La Coruña II | Gam1 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 20.Aug.2017 - 19:00 | Real Murcia | 0-1 | Écija | Gam1 | ||||
Mon | 21.Aug.2017 - 18:30 | Granada II | 0-1 | UCAM Murcia | Gam1 | 7 | |||
Group 2 | |||||||||
Sat | 26.Aug.2017 - 15:00 | Real Sociedad II | 0-3 | Athletic Club II | Gam2 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sat | 26.Aug.2017 - 16:30 | Mallorca | 1-0 | Peña Deportiva | Gam2 | ||||
Sat | 26.Aug.2017 - 17:00 | Cornellà | 0-1 | Llagostera-Costa Brava | Gam2 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sat | 26.Aug.2017 - 17:00 | Arenas de Getxo | 1-0 | Peña Sport | Gam2 | ||||
Sat | 26.Aug.2017 - 17:30 | Caudal | 0-0 | Leioa | Gam2 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sat | 26.Aug.2017 - 18:00 | Valencia II | 4-1 | Peralada | Gam2 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sat | 26.Aug.2017 - 18:00 | Gernika | 1-3 | Racing Santander | Gam2 | ||||
Sat | 26.Aug.2017 - 18:00 | Real Unión | 1-0 | Izarra | Gam2 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sat | 26.Aug.2017 - 19:00 | Olot | 0-2 | Sabadell | Gam2 | 1 | |||
Group 4 | |||||||||
Sat | 26.Aug.2017 - 19:00 | Écija | 2-1 | CD Badajoz | Gam2 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sat | 26.Aug.2017 - 19:00 | UD Logroñés | 3-1 | Vitoria | Gam2 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sat | 26.Aug.2017 - 19:00 | Gimnástica Segoviana | 0-0 | Celta de Vigo II | Gam2 | ||||
Sat | 26.Aug.2017 - 19:00 | Talavera CF | 0-1 | Fuenlabrada | Gam2 | ||||
Sat | 26.Aug.2017 - 19:00 | Ponferradina | 0-0 | Racing Ferrol | Gam2 | 1 | |||
Group 4 | |||||||||
Sat | 26.Aug.2017 - 19:30 | Lorca Deportiva | 1-1 | Extremadura UD | Gam2 | ||||
Sat | 26.Aug.2017 - 19:30 | Villanovense | 0-2 | Granada II | Gam2 | 1 | |||
Group 1 | |||||||||
Sat | 26.Aug.2017 - 19:30 | Pontevedra | 1-2 | Rápido Bouzas | Gam2 | ||||
Sun | 27.Aug.2017 - 10:30 | Unión Adarve | 2-2 | Atlético Madrid II | Gam2 | 3 | |||
Group 3 | |||||||||
Sun | 27.Aug.2017 - 11:00 | Ebro | 0-2 | Ontinyent | Gam2 | 1 | |||
Group 4 | |||||||||
Sun | 27.Aug.2017 - 11:00 | Melilla | 1-0 | FC Jumilla | Gam2 | 1 | |||
Group 2 | |||||||||
Sun | 27.Aug.2017 - 11:00 | Osasuna II | 1-1 | Amorebieta | Gam2 | ||||
Sun | 27.Aug.2017 - 11:00 | Lealtad | 0-1 | Burgos | Gam2 | 1 | |||
Group 1 | |||||||||
Sun | 27.Aug.2017 - 11:00 | Deportivo La Coruña II | 0-1 | SS Reyes | Gam2 | ||||
Sun | 27.Aug.2017 - 11:00 | Rayo Majadahonda | 6-2 | Real Valladolid II | Gam2 | 1 | |||
Group 3 | |||||||||
Sun | 27.Aug.2017 - 17:00 | Formentera | 0-2 | Atlético Baleares | Gam2 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 27.Aug.2017 - 17:00 | UCAM Murcia | 2-1 | Las Palmas II | Gam2 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 27.Aug.2017 - 17:00 | Tudelano | 0-0 | Barakaldo | Gam2 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 27.Aug.2017 - 17:00 | Navalcarnero | 2-1 | Toledo | Gam2 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 27.Aug.2017 - 17:30 | Mirandés | 1-0 | Sporting Gijón II | Gam2 | 3 | |||
Group 1 | |||||||||
Sun | 27.Aug.2017 - 17:30 | Guijuelo | 0-1 | Cerceda | Gam2 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 27.Aug.2017 - 18:00 | Villarreal II | 2-1 | Saguntino | Gam2 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 27.Aug.2017 - 18:00 | Linense | 4-1 | Real Betis II | Gam2 | ||||
Sun | 27.Aug.2017 - 18:00 | Córdoba II | 0-0 | Marbella | Gam2 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 27.Aug.2017 - 18:00 | Coruxo | 0-3 | Real Madrid II | Gam2 | 1 | |||
Group 3 | |||||||||
Sun | 27.Aug.2017 - 18:30 | Alcoyano | 1-1 | Hércules | Gam2 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 27.Aug.2017 - 18:30 | Recreativo Huelva | 1-1 | Real Murcia | Gam2 | ||||
Sun | 27.Aug.2017 - 18:30 | El Ejido | 3-3 | Cartagena | Gam2 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 27.Aug.2017 - 19:00 | Elche | 5-1 | Badalona | Gam2 | 2 | |||
Sun | 27.Aug.2017 - 19:00 | Lleida Esportiu | 1-1 | Real Zaragoza II | Gam2 | 2 | |||
Group 4 | |||||||||
Sun | 27.Aug.2017 - 19:00 | Mérida AD | 2-1 | San Fernando CD | Gam2 | 1 | |||
Group 2 | |||||||||
Sat | 02.Sep.2017 - 15:00 | Athletic Club II | 4-0 | Real Unión | Gam3 | 1 | |||
Sat | 02.Sep.2017 - 17:00 | Vitoria | 1-0 | Real Sociedad II | Gam3 | ||||
Sat | 02.Sep.2017 - 17:00 | Amorebieta | 1-2 | Tudelano | Gam3 | 1 | |||
Group 1 | |||||||||
Sat | 02.Sep.2017 - 17:00 | Real Valladolid II | 1-2 | Atlético Madrid II | Gam3 | 1 | |||
Sat | 02.Sep.2017 - 17:00 | Fuenlabrada | 2-2 | Navalcarnero | Gam3 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sat | 02.Sep.2017 - 17:30 | Llagostera-Costa Brava | 1-2 | Ebro | Gam3 | 8 | |||
Sat | 02.Sep.2017 - 18:00 | Atlético Baleares | 0-0 | Mallorca | Gam3 | 7 | |||
Group 4 | |||||||||
Sat | 02.Sep.2017 - 19:00 | Granada II | 1-0 | Mérida AD | Gam3 | 1 | |||
Sun | 03.Sep.2017 - 10:00 | Real Betis II | 3-3 | Écija | Gam3 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 03.Sep.2017 - 11:00 | Real Zaragoza II | 0-4 | Elche | Gam3 | 9 | |||
Sun | 03.Sep.2017 - 11:00 | Peralada | 0-1 | Lleida Esportiu | Gam3 | ||||
Sun | 03.Sep.2017 - 11:00 | Peña Deportiva | 1-0 | Valencia II | Gam3 | ||||
Sun | 03.Sep.2017 - 11:00 | Saguntino | 0-0 | Formentera | Gam3 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 03.Sep.2017 - 11:00 | Cartagena | 2-1 | Melilla | Gam3 | 4 | |||
Sun | 03.Sep.2017 - 11:00 | Las Palmas II | 2-1 | Villanovense | Gam3 | 6 | |||
Group 2 | |||||||||
Sun | 03.Sep.2017 - 11:00 | Caudal | 1-0 | Lealtad | Gam3 | 3 | |||
Group 1 | |||||||||
Sun | 03.Sep.2017 - 11:00 | Celta de Vigo II | 3-1 | Unión Adarve | Gam3 | 6 | |||
Sun | 03.Sep.2017 - 11:00 | SS Reyes | 0-0 | Talavera CF | Gam3 | ||||
Sun | 03.Sep.2017 - 11:00 | Rayo Majadahonda | 1-2 | Coruxo | Gam3 | 5 | |||
Sun | 03.Sep.2017 - 16:00 | Cerceda | 1-0 | Pontevedra | Gam3 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 03.Sep.2017 - 16:30 | Izarra | 2-2 | Arenas de Getxo | Gam3 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 03.Sep.2017 - 17:00 | Ontinyent | 0-1 | Villarreal II | Gam3 | 5 | |||
Group 4 | |||||||||
Sun | 03.Sep.2017 - 17:00 | FC Jumilla | 1-2 | UCAM Murcia | Gam3 | 1 | |||
Group 2 | |||||||||
Sun | 03.Sep.2017 - 17:00 | Leioa | 1-2 | Sporting Gijón II | Gam3 | 3 | |||
Sun | 03.Sep.2017 - 17:00 | Racing Santander | 0-1 | Mirandés | Gam3 | 3 | |||
Sun | 03.Sep.2017 - 17:00 | Peña Sport | 0-1 | Gernika | Gam3 | ||||
Sun | 03.Sep.2017 - 17:00 | Barakaldo | 0-0 | UD Logroñés | Gam3 | 5 | |||
Sun | 03.Sep.2017 - 17:00 | Burgos | 1-0 | Osasuna II | Gam3 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 03.Sep.2017 - 18:00 | Badalona | 1-0 | Olot | Gam3 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 03.Sep.2017 - 18:00 | Lorca Deportiva | 0-2 | Linense | Gam3 | ||||
Sun | 03.Sep.2017 - 18:00 | CD Badajoz | 1-1 | Recreativo Huelva | Gam3 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 03.Sep.2017 - 18:00 | Rápido Bouzas | 2-1 | Gimnástica Segoviana | Gam3 | ||||
Sun | 03.Sep.2017 - 18:00 | Racing Ferrol | 1-1 | Deportivo La Coruña II | Gam3 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 03.Sep.2017 - 18:30 | Hércules | 2-0 | Sabadell | Gam3 | 5 | |||
Sun | 03.Sep.2017 - 18:30 | Alcoyano | 1-2 | Cornellà | Gam3 | 2 | |||
Group 1 | |||||||||
Sun | 03.Sep.2017 - 18:30 | Toledo | 1-1 | Guijuelo | Gam3 | 2 | |||
Group 4 | |||||||||
Sun | 03.Sep.2017 - 19:00 | Real Murcia | 4-1 | El Ejido | Gam3 | ||||
Sun | 03.Sep.2017 - 19:00 | Extremadura UD | 3-0 | Marbella | Gam3 | 2 | |||
Group 1 | |||||||||
Sun | 03.Sep.2017 - 19:00 | Real Madrid II | 1-1 | Ponferradina | Gam3 | 5 | |||
Group 4 | |||||||||
Sun | 03.Sep.2017 - 19:30 | San Fernando CD | 1-1 | Córdoba II | Gam3 | 10 | |||
Group 2 | |||||||||
Sat | 09.Sep.2017 - 15:00 | Real Unión | 1-0 | Vitoria | Gam4 | ||||
Sat | 09.Sep.2017 - 16:00 | Osasuna II | 0-0 | Caudal | Gam4 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sat | 09.Sep.2017 - 17:00 | Cornellà | 1-0 | Hércules | Gam4 | 15 | |||
Group 2 | |||||||||
Sat | 09.Sep.2017 - 17:00 | Arenas de Getxo | 2-2 | Athletic Club II | Gam4 | 3 | |||
Sat | 09.Sep.2017 - 17:00 | Real Sociedad II | 3-1 | Barakaldo | Gam4 | 2 | |||
Group 1 | |||||||||
Sat | 09.Sep.2017 - 17:00 | Coruxo | 1-0 | Real Valladolid II | Gam4 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sat | 09.Sep.2017 - 17:30 | Gernika | 2-0 | Izarra | Gam4 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sat | 09.Sep.2017 - 18:00 | Écija | 2-0 | Lorca Deportiva | Gam4 | ||||
Sat | 09.Sep.2017 - 18:30 | UCAM Murcia | 0-2 | Cartagena | Gam4 | 5 | |||
Sun | 10.Sep.2017 - 10:00 | Mérida AD | 4-0 | Las Palmas II | Gam4 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 10.Sep.2017 - 11:00 | Lleida Esportiu | 2-1 | Peña Deportiva | Gam4 | 15 | |||
Sun | 10.Sep.2017 - 11:00 | Valencia II | 1-2 | Atlético Baleares | Gam4 | ||||
Sun | 10.Sep.2017 - 11:00 | Mallorca | 3-2 | Saguntino | Gam4 | ||||
Sun | 10.Sep.2017 - 11:00 | Formentera | 1-2 | Ontinyent | Gam4 | ||||
Sun | 10.Sep.2017 - 11:00 | Ebro | 0-0 | Alcoyano | Gam4 | 3 | |||
Group 4 | |||||||||
Sun | 10.Sep.2017 - 11:00 | Melilla | 0-0 | Real Murcia | Gam4 | 3 | |||
Group 1 | |||||||||
Sun | 10.Sep.2017 - 11:00 | Atlético Madrid II | 1-1 | Celta de Vigo II | Gam4 | 4 | |||
Sun | 10.Sep.2017 - 11:00 | Unión Adarve | 1-1 | Rápido Bouzas | Gam4 | ||||
Sun | 10.Sep.2017 - 15:30 | Navalcarnero | 2-4 | SS Reyes | Gam4 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 10.Sep.2017 - 16:00 | Villarreal II | 0-0 | Llagostera-Costa Brava | Gam4 | 1 | |||
Group 1 | |||||||||
Sun | 10.Sep.2017 - 16:00 | Pontevedra | 3-3 | Toledo | Gam4 | 1 | |||
Group 2 | |||||||||
Sun | 10.Sep.2017 - 16:30 | Mirandés | 1-0 | Peña Sport | Gam4 | ||||
Sun | 10.Sep.2017 - 16:30 | Lealtad | 0-3 | Leioa | Gam4 | 1 | |||
Group 3 | |||||||||
Sun | 10.Sep.2017 - 17:00 | Olot | 1-1 | Real Zaragoza II | Gam4 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 10.Sep.2017 - 17:00 | Córdoba II | 0-1 | Granada II | Gam4 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 10.Sep.2017 - 17:00 | Sporting Gijón II | 3-1 | Racing Santander | Gam4 | 1 | |||
Sun | 10.Sep.2017 - 17:00 | UD Logroñés | 1-0 | Amorebieta | Gam4 | 5 | |||
Sun | 10.Sep.2017 - 17:00 | Tudelano | 0-0 | Burgos | Gam4 | 2 | |||
Group 1 | |||||||||
Sun | 10.Sep.2017 - 17:00 | Gimnástica Segoviana | 1-2 | Cerceda | Gam4 | ||||
Sun | 10.Sep.2017 - 17:00 | Ponferradina | 4-0 | Rayo Majadahonda | Gam4 | 2 | |||
Sun | 10.Sep.2017 - 17:15 | Guijuelo | 0-2 | Fuenlabrada | Gam4 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 10.Sep.2017 - 17:30 | Linense | 2-0 | Extremadura UD | Gam4 | 24 | |||
Sun | 10.Sep.2017 - 17:30 | Marbella | 1-0 | San Fernando CD | Gam4 | 13 | |||
Group 3 | |||||||||
Sun | 10.Sep.2017 - 18:00 | Sabadell | 0-0 | Badalona | Gam4 | ||||
Sun | 10.Sep.2017 - 18:00 | Elche | 4-1 | Peralada | Gam4 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 10.Sep.2017 - 18:00 | Recreativo Huelva | 1-0 | Real Betis II | Gam4 | ||||
Sun | 10.Sep.2017 - 18:00 | El Ejido | 1-1 | CD Badajoz | Gam4 | ||||
Sun | 10.Sep.2017 - 18:00 | Villanovense | 2-0 | FC Jumilla | Gam4 | 1 | |||
Group 1 | |||||||||
Sun | 10.Sep.2017 - 18:00 | Talavera CF | 0-1 | Racing Ferrol | Gam4 | ||||
Sun | 10.Sep.2017 - 18:00 | Deportivo La Coruña II | 3-0 | Real Madrid II | Gam4 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sat | 16.Sep.2017 - 15:00 | Amorebieta | 2-3 | Real Sociedad II | Gam5 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sat | 16.Sep.2017 - 16:30 | Fuenlabrada | 2-0 | Pontevedra | Gam5 | 17 | |||
Group 3 | |||||||||
Sat | 16.Sep.2017 - 17:00 | Saguntino | 2-3 | Valencia II | Gam5 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sat | 16.Sep.2017 - 17:00 | Las Palmas II | 0-1 | Córdoba II | Gam5 | 2 | |||
Group 2 | |||||||||
Sat | 16.Sep.2017 - 17:00 | Athletic Club II | 0-0 | Gernika | Gam5 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sat | 16.Sep.2017 - 17:30 | Granada II | 1-0 | Marbella | Gam5 | 2 | |||
Group 3 | |||||||||
Sat | 16.Sep.2017 - 18:00 | Peralada | 0-0 | Olot | Gam5 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sat | 16.Sep.2017 - 18:30 | Cerceda | 1-0 | Unión Adarve | Gam5 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sat | 16.Sep.2017 - 19:00 | Cornellà | 2-0 | Ebro | Gam5 | 1 | |||
Group 4 | |||||||||
Sat | 16.Sep.2017 - 19:30 | Real Murcia | 1-2 | UCAM Murcia | Gam5 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sat | 16.Sep.2017 - 19:45 | Hércules | 1-1 | Badalona | Gam5 | 1 | |||
Group 4 | |||||||||
Sat | 16.Sep.2017 - 20:00 | Cartagena | 0-0 | Villanovense | Gam5 | 2 | |||
Group 1 | |||||||||
Sat | 16.Sep.2017 - 20:00 | Real Madrid II | 2-0 | Talavera CF | Gam5 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 17.Sep.2017 - 10:00 | Llagostera-Costa Brava | 0-1 | Formentera | Gam5 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 17.Sep.2017 - 10:00 | Real Betis II | 2-0 | El Ejido | Gam5 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 17.Sep.2017 - 11:00 | Real Zaragoza II | 1-1 | Sabadell | Gam5 | 4 | |||
Sun | 17.Sep.2017 - 11:00 | Peña Deportiva | 0-1 | Elche | Gam5 | 4 | |||
Sun | 17.Sep.2017 - 11:00 | Atlético Baleares | 1-1 | Lleida Esportiu | Gam5 | 2 | |||
Sun | 17.Sep.2017 - 11:00 | Ontinyent | 0-1 | Mallorca | Gam5 | 2 | |||
Group 4 | |||||||||
Sun | 17.Sep.2017 - 11:00 | CD Badajoz | 0-2 | Melilla | Gam5 | 2 | |||
Sun | 17.Sep.2017 - 11:00 | FC Jumilla | 1-1 | Mérida AD | Gam5 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 17.Sep.2017 - 11:00 | Lealtad | 2-2 | Osasuna II | Gam5 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 17.Sep.2017 - 11:00 | Real Valladolid II | 0-3 | Celta de Vigo II | Gam5 | 1 | |||
Sun | 17.Sep.2017 - 11:00 | SS Reyes | 0-2 | Guijuelo | Gam5 | 5 | |||
Sun | 17.Sep.2017 - 11:00 | Rayo Majadahonda | 0-1 | Deportivo La Coruña II | Gam5 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 17.Sep.2017 - 16:00 | Peña Sport | 1-6 | Sporting Gijón II | Gam5 | ||||
Sun | 17.Sep.2017 - 16:00 | Caudal | 0-2 | Tudelano | Gam5 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 17.Sep.2017 - 16:00 | Rápido Bouzas | 1-1 | Atlético Madrid II | Gam5 | ||||
Group 2 | |||||||||
Sun | 17.Sep.2017 - 16:30 | Izarra | 0-1 | Mirandés | Gam5 | ||||
Sun | 17.Sep.2017 - 16:30 | Vitoria | 2-2 | Arenas de Getxo | Gam5 | ||||
Group 3 | |||||||||
Sun | 17.Sep.2017 - 17:00 | Alcoyano | 1-1 | Villarreal II | Gam5 | 2 | |||
Group 4 | |||||||||
Sun | 17.Sep.2017 - 17:00 | Extremadura UD | 1-0 | San Fernando CD | Gam5 | 1 | |||
Group 2 | |||||||||
Sun | 17.Sep.2017 - 17:00 | Leioa | 0-1 | Racing Santander | Gam5 | 1 | |||
Sun | 17.Sep.2017 - 17:00 | Barakaldo | 2-0 | Real Unión | Gam5 | 1 | |||
Sun | 17.Sep.2017 - 17:00 | Burgos | 1-0 | UD Logroñés | Gam5 | ||||
Group 1 | |||||||||
Sun | 17.Sep.2017 - 17:00 | Toledo | 6-1 | Gimnástica Segoviana | Gam5 | ||||
Sun | 17.Sep.2017 - 17:00 | Racing Ferrol | 0-1 | Navalcarnero | Gam5 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 17.Sep.2017 - 17:30 | Linense | 0-1 | Écija | Gam5 | 1 | |||
Group 1 | |||||||||
Sun | 17.Sep.2017 - 18:00 | Coruxo | 1-0 | Ponferradina | Gam5 | ||||
Group 4 | |||||||||
Sun | 17.Sep.2017 - 19:00 | Lorca Deportiva | 1-1 | Recreativo Huelva | Gam5 |
Football Competitions
National Club Competitions |
GBR ESP DEU ITA PRT FRA NLD BRA AGO ALB ARE ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DNK DZA ECU EGY EST FIN GBR GHA GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MOZ MYS NGA NOR NZL PAN PER POL PRY QAT ROU RUS SAU SGP SLV SRB STP SVK SVN SWE THA TUN TUR UKR URY USA VEN VNM WAL ZAF AFR EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
EUR EUR EUR SOU WOR EUR N/C WOR WOR WOR EUR EUR WOR SOU AFR N/C ASI ASI ASI ASI N/C AFR OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI AFR AFR WOR ASI AFR WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE N/C OCE N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
Segunda B - 2017/2018
- 96% 1554 / 1625 Games
- Home team wins 43.95%
- Draws 31.85%
- Away team wins 24.2%
- Over 1.5 62.48%
- Over 2.5 36.81%
- Over 3.5 18.15%
- Goals 3363
- Goals /match 2.16
- Goals /match home 1.27
- Goals /match away 0.89
- Both teams score 42.86%
- Goals after 80' 15.82%
No tv schedule yet for US
(change)