Competition
Premier League 2019/2020
Ukraine
Games
Regular Season | |||||||||
Sun | 28.Jul.2019 - 12:00 | Vorskla | 0-1 | Zorya | Gam1 | 10 | |||
Tue | 30.Jul.2019 - 17:00 | Desna | 1-2 | Lviv | Gam1 | ||||
Tue | 30.Jul.2019 - 17:00 | Kolos Kovalivka | 2-1 | Mariupol | Gam1 | ||||
Wed | 31.Jul.2019 - 17:00 | Dnipro-1 | 2-0 | Olimpik Donetsk | Gam1 | ||||
Wed | 31.Jul.2019 - 17:00 | Oleksandria | 1-3 | Shakhtar Donetsk | Gam1 | 74 | |||
Wed | 31.Jul.2019 - 17:30 | Karpaty | 0-2 | Dynamo Kyiv | Gam1 | 57 | |||
Sat | 03.Aug.2019 - 15:00 | Mariupol | 2-1 | Oleksandria | Gam2 | ||||
Sat | 03.Aug.2019 - 17:30 | Desna | 2-0 | Vorskla | Gam2 | ||||
Sat | 03.Aug.2019 - 17:30 | Lviv | 0-3 | Dynamo Kyiv | Gam2 | ||||
Sun | 04.Aug.2019 - 15:00 | Olimpik Donetsk | 0-1 | Kolos Kovalivka | Gam2 | ||||
Sun | 04.Aug.2019 - 17:30 | Zorya | 1-1 | Dnipro-1 | Gam2 | ||||
Sun | 04.Aug.2019 - 17:30 | Shakhtar Donetsk | 3-0 | Karpaty | Gam2 | 56 | |||
Sat | 10.Aug.2019 - 15:00 | Dynamo Kyiv | 1-2 | Shakhtar Donetsk | Gam3 | 10 | |||
Sat | 10.Aug.2019 - 17:30 | Oleksandria | 2-1 | Olimpik Donetsk | Gam3 | 2 | |||
Sat | 10.Aug.2019 - 17:30 | Vorskla | 3-2 | Lviv | Gam3 | ||||
Sun | 11.Aug.2019 - 15:00 | Kolos Kovalivka | 1-3 | Zorya | Gam3 | ||||
Sun | 11.Aug.2019 - 15:00 | Dnipro-1 | 0-1 | Desna | Gam3 | ||||
Sun | 11.Aug.2019 - 17:30 | Karpaty | 1-1 | Mariupol | Gam3 | ||||
Sat | 17.Aug.2019 - 12:00 | Vorskla | 1-1 | Dnipro-1 | Gam4 | ||||
Sat | 17.Aug.2019 - 15:00 | Desna | 0-0 | Kolos Kovalivka | Gam4 | ||||
Sun | 18.Aug.2019 - 15:00 | Olimpik Donetsk | 1-3 | Karpaty | Gam4 | 5 | |||
Sun | 18.Aug.2019 - 17:30 | Zorya | 1-2 | Oleksandria | Gam4 | 2 | |||
Sun | 18.Aug.2019 - 17:30 | Lviv | 0-2 | Shakhtar Donetsk | Gam4 | ||||
Sat | 24.Aug.2019 - 12:00 | Kolos Kovalivka | 0-3 | Vorskla | Gam5 | ||||
Sat | 24.Aug.2019 - 15:00 | Oleksandria | 0-3 | Desna | Gam5 | ||||
Sat | 24.Aug.2019 - 17:30 | Dynamo Kyiv | 1-1 | Olimpik Donetsk | Gam5 | 6 | |||
Sun | 25.Aug.2019 - 15:00 | Karpaty | 0-1 | Zorya | Gam5 | 1 | |||
Sun | 25.Aug.2019 - 17:30 | Shakhtar Donetsk | 5-1 | Mariupol | Gam5 | ||||
Mon | 26.Aug.2019 - 17:00 | Dnipro-1 | 2-3 | Lviv | Gam5 | ||||
Fri | 30.Aug.2019 - 17:00 | Desna | 0-0 | Karpaty | Gam6 | ||||
Sat | 31.Aug.2019 - 15:00 | Dnipro-1 | 2-1 | Kolos Kovalivka | Gam6 | ||||
Sat | 31.Aug.2019 - 15:00 | Vorskla | 0-1 | Oleksandria | Gam6 | 3 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 17:30 | Lviv | 0-1 | Mariupol | Gam6 | ||||
Sun | 01.Sep.2019 - 15:00 | Olimpik Donetsk | 0-4 | Shakhtar Donetsk | Gam6 | 14 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 17:30 | Zorya | 2-2 | Dynamo Kyiv | Gam6 | 5 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 12:00 | Oleksandria | 2-0 | Dnipro-1 | Gam7 | ||||
Sat | 14.Sep.2019 - 15:00 | Shakhtar Donetsk | 4-3 | Zorya | Gam7 | 9 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 15:00 | Karpaty | 2-1 | Vorskla | Gam7 | ||||
Sun | 15.Sep.2019 - 12:00 | Mariupol | 1-1 | Olimpik Donetsk | Gam7 | ||||
Sun | 15.Sep.2019 - 15:00 | Dynamo Kyiv | 1-2 | Desna | Gam7 | ||||
Sun | 15.Sep.2019 - 17:30 | Kolos Kovalivka | 1-0 | Lviv | Gam7 | ||||
Fri | 20.Sep.2019 - 17:00 | Dnipro-1 | 2-0 | Karpaty | Gam8 | ||||
Sat | 21.Sep.2019 - 12:00 | Lviv | 0-1 | Olimpik Donetsk | Gam8 | ||||
Sat | 21.Sep.2019 - 15:00 | Zorya | 0-0 | Mariupol | Gam8 | ||||
Sun | 22.Sep.2019 - 12:00 | Desna | 0-1 | Shakhtar Donetsk | Gam8 | ||||
Sun | 22.Sep.2019 - 15:00 | Vorskla | 0-5 | Dynamo Kyiv | Gam8 | 9 | |||
Sun | 22.Sep.2019 - 17:30 | Kolos Kovalivka | 1-1 | Oleksandria | Gam8 | ||||
Wed | 25.Sep.2019 - 15:00 | Mariupol | 0-1 | Dynamo Kyiv | Gam4 | ||||
Fri | 27.Sep.2019 - 17:00 | Shakhtar Donetsk | 4-0 | Vorskla | Gam9 | 55 | |||
Sat | 28.Sep.2019 - 15:00 | Karpaty | 1-2 | Kolos Kovalivka | Gam9 | ||||
Sat | 28.Sep.2019 - 17:30 | Oleksandria | 2-0 | Lviv | Gam9 | ||||
Sun | 29.Sep.2019 - 12:00 | Mariupol | 0-4 | Desna | Gam9 | ||||
Sun | 29.Sep.2019 - 15:00 | Dynamo Kyiv | 2-0 | Dnipro-1 | Gam9 | ||||
Sun | 29.Sep.2019 - 17:30 | Olimpik Donetsk | 0-5 | Zorya | Gam9 | 3 | |||
Sat | 05.Oct.2019 - 12:00 | Vorskla | 1-1 | Mariupol | Gam10 | ||||
Sat | 05.Oct.2019 - 15:00 | Desna | 1-0 | Olimpik Donetsk | Gam10 | ||||
Sat | 05.Oct.2019 - 17:30 | Lviv | 0-0 | Zorya | Gam10 | ||||
Sun | 06.Oct.2019 - 12:00 | Dnipro-1 | 0-2 | Shakhtar Donetsk | Gam10 | ||||
Sun | 06.Oct.2019 - 15:00 | Kolos Kovalivka | 0-4 | Dynamo Kyiv | Gam10 | ||||
Sun | 06.Oct.2019 - 17:30 | Oleksandria | 2-1 | Karpaty | Gam10 | 5 | |||
Fri | 18.Oct.2019 - 17:00 | Shakhtar Donetsk | 6-0 | Kolos Kovalivka | Gam11 | ||||
Sat | 19.Oct.2019 - 12:00 | Karpaty | 0-0 | Lviv | Gam11 | ||||
Sat | 19.Oct.2019 - 15:00 | Zorya | 2-1 | Desna | Gam11 | ||||
Sun | 20.Oct.2019 - 12:00 | Mariupol | 1-0 | Dnipro-1 | Gam11 | ||||
Sun | 20.Oct.2019 - 15:00 | Dynamo Kyiv | 1-0 | Oleksandria | Gam11 | 4 | |||
Sun | 20.Oct.2019 - 17:30 | Olimpik Donetsk | 2-0 | Vorskla | Gam11 | 7 | |||
Sat | 26.Oct.2019 - 12:00 | Mariupol | 2-0 | Kolos Kovalivka | Gam12 | ||||
Sat | 26.Oct.2019 - 15:00 | Olimpik Donetsk | 3-2 | Dnipro-1 | Gam12 | ||||
Sat | 26.Oct.2019 - 15:00 | Zorya | 4-0 | Vorskla | Gam12 | 3 | |||
Sun | 27.Oct.2019 - 12:00 | Lviv | 1-4 | Desna | Gam12 | ||||
Sun | 27.Oct.2019 - 15:00 | Dynamo Kyiv | 1-1 | Karpaty | Gam12 | 6 | |||
Sun | 27.Oct.2019 - 15:00 | Shakhtar Donetsk | 0-0 | Oleksandria | Gam12 | 5 | |||
Sat | 02.Nov.2019 - 12:00 | Vorskla | 0-1 | Desna | Gam13 | ||||
Sat | 02.Nov.2019 - 12:00 | Karpaty | 0-3 | Shakhtar Donetsk | Gam13 | 23 | |||
Sun | 03.Nov.2019 - 12:00 | Dnipro-1 | 1-4 | Zorya | Gam13 | ||||
Sun | 03.Nov.2019 - 12:00 | Oleksandria | 3-1 | Mariupol | Gam13 | ||||
Sun | 03.Nov.2019 - 15:00 | Dynamo Kyiv | 4-0 | Lviv | Gam13 | ||||
Sun | 03.Nov.2019 - 17:30 | Kolos Kovalivka | 1-2 | Olimpik Donetsk | Gam13 | ||||
Sat | 09.Nov.2019 - 12:00 | Mariupol | 2-2 | Karpaty | Gam14 | ||||
Sat | 09.Nov.2019 - 12:00 | Desna | 1-1 | Dnipro-1 | Gam14 | ||||
Sat | 09.Nov.2019 - 15:00 | Lviv | 2-0 | Vorskla | Gam14 | ||||
Sun | 10.Nov.2019 - 12:00 | Zorya | 2-0 | Kolos Kovalivka | Gam14 | ||||
Sun | 10.Nov.2019 - 15:00 | Shakhtar Donetsk | 1-0 | Dynamo Kyiv | Gam14 | 5 | |||
Sun | 10.Nov.2019 - 17:30 | Olimpik Donetsk | 0-0 | Oleksandria | Gam14 | 7 | |||
Fri | 22.Nov.2019 - 17:00 | Shakhtar Donetsk | 4-1 | Lviv | Gam15 | ||||
Sat | 23.Nov.2019 - 12:00 | Oleksandria | 1-0 | Zorya | Gam15 | 6 | |||
Sat | 23.Nov.2019 - 15:00 | Dnipro-1 | 1-0 | Vorskla | Gam15 | ||||
Sun | 24.Nov.2019 - 12:00 | Kolos Kovalivka | 2-0 | Desna | Gam15 | ||||
Sun | 24.Nov.2019 - 12:00 | Karpaty | 1-2 | Olimpik Donetsk | Gam15 | 5 | |||
Sun | 24.Nov.2019 - 15:00 | Dynamo Kyiv | 3-0 | Mariupol | Gam15 | ||||
Sat | 30.Nov.2019 - 12:00 | Zorya | 2-0 | Karpaty | Gam16 | 5 | |||
Sat | 30.Nov.2019 - 12:00 | Lviv | 0-2 | Dnipro-1 | Gam16 | ||||
Sat | 30.Nov.2019 - 15:00 | Vorskla | 1-0 | Kolos Kovalivka | Gam16 | ||||
Sun | 01.Dec.2019 - 12:00 | Mariupol | 1-1 | Shakhtar Donetsk | Gam16 | ||||
Sun | 01.Dec.2019 - 12:00 | Desna | 2-0 | Oleksandria | Gam16 | ||||
Sun | 01.Dec.2019 - 17:30 | Olimpik Donetsk | 1-3 | Dynamo Kyiv | Gam16 | 13 | |||
Fri | 06.Dec.2019 - 17:00 | Shakhtar Donetsk | 3-0 | Olimpik Donetsk | Gam17 | ||||
Sat | 07.Dec.2019 - 12:00 | Oleksandria | 3-0 | Vorskla | Gam17 | ||||
Sat | 07.Dec.2019 - 15:00 | Kolos Kovalivka | 4-0 | Dnipro-1 | Gam17 | ||||
Sun | 08.Dec.2019 - 12:00 | Karpaty | 2-6 | Desna | Gam17 | ||||
Sun | 08.Dec.2019 - 12:00 | Mariupol | 0-0 | Lviv | Gam17 | ||||
Sun | 08.Dec.2019 - 15:00 | Dynamo Kyiv | 1-2 | Zorya | Gam17 | ||||
Sat | 14.Dec.2019 - 12:00 | Lviv | 3-2 | Kolos Kovalivka | Gam18 | ||||
Sat | 14.Dec.2019 - 15:00 | Zorya | 1-2 | Shakhtar Donetsk | Gam18 | 10 | |||
Sat | 14.Dec.2019 - 17:30 | Olimpik Donetsk | 1-2 | Mariupol | Gam18 | ||||
Sun | 15.Dec.2019 - 12:00 | Desna | 0-1 | Dynamo Kyiv | Gam18 | ||||
Sun | 15.Dec.2019 - 12:00 | Vorskla | 2-1 | Karpaty | Gam18 | 5 | |||
Sun | 15.Dec.2019 - 15:00 | Dnipro-1 | 1-2 | Oleksandria | Gam18 | ||||
Sat | 22.Feb.2020 - 12:00 | Mariupol | 1-2 | Zorya | Gam19 | ||||
Sat | 22.Feb.2020 - 15:00 | Dynamo Kyiv | 2-1 | Vorskla | Gam19 | 7 | |||
Sun | 23.Feb.2020 - 12:00 | Oleksandria | 1-2 | Kolos Kovalivka | Gam19 | ||||
Sun | 23.Feb.2020 - 12:00 | Karpaty | 1-1 | Dnipro-1 | Gam19 | ||||
Sun | 23.Feb.2020 - 15:00 | Shakhtar Donetsk | 1-0 | Desna | Gam19 | ||||
Sun | 23.Feb.2020 - 17:30 | Olimpik Donetsk | 0-1 | Lviv | Gam19 | ||||
Fri | 28.Feb.2020 - 17:00 | Dnipro-1 | 3-1 | Dynamo Kyiv | Gam20 | ||||
Sat | 29.Feb.2020 - 12:00 | Desna | 4-0 | Mariupol | Gam20 | ||||
Sat | 29.Feb.2020 - 12:00 | Lviv | 1-1 | Oleksandria | Gam20 | ||||
Sat | 29.Feb.2020 - 15:00 | Kolos Kovalivka | 2-1 | Karpaty | Gam20 | ||||
Sun | 01.Mar.2020 - 12:00 | Zorya | 1-0 | Olimpik Donetsk | Gam20 | 6 | |||
Sun | 01.Mar.2020 - 15:00 | Vorskla | 1-0 | Shakhtar Donetsk | Gam20 | 9 | |||
Tue | 03.Mar.2020 - 17:30 | Dynamo Kyiv | 2-0 | Kolos Kovalivka | Gam21 | ||||
Wed | 04.Mar.2020 - 12:00 | Mariupol | 3-0 | Vorskla | Gam21 | ||||
Wed | 04.Mar.2020 - 15:00 | Olimpik Donetsk | 1-2 | Desna | Gam21 | ||||
Wed | 04.Mar.2020 - 15:00 | Zorya | 2-0 | Lviv | Gam21 | ||||
Wed | 04.Mar.2020 - 17:00 | Shakhtar Donetsk | 4-1 | Dnipro-1 | Gam21 | ||||
Wed | 04.Mar.2020 - 17:30 | Karpaty | 0-4 | Oleksandria | Gam21 | 21 | |||
Sat | 07.Mar.2020 - 12:00 | Vorskla | 1-0 | Olimpik Donetsk | Gam22 | 5 | |||
Sat | 07.Mar.2020 - 12:00 | Desna | 1-0 | Zorya | Gam22 | ||||
Sat | 07.Mar.2020 - 15:00 | Oleksandria | 1-3 | Dynamo Kyiv | Gam22 | 1 | |||
Sun | 08.Mar.2020 - 12:00 | Lviv | 0-0 | Karpaty | Gam22 | ||||
Sun | 08.Mar.2020 - 15:00 | Kolos Kovalivka | 3-4 | Shakhtar Donetsk | Gam22 | ||||
Sun | 08.Mar.2020 - 15:00 | Dnipro-1 | 3-0 | Mariupol | Gam22 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 14.Mar.2020 - 12:00 | Lviv | 1-1 | Karpaty | Gam1 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sat | 14.Mar.2020 - 15:00 | Oleksandria | 4-2 | Kolos Kovalivka | Gam1 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 14.Mar.2020 - 15:00 | Dnipro-1 | 2-0 | Mariupol | Gam1 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sun | 15.Mar.2020 - 12:00 | Zorya | 1-0 | Shakhtar Donetsk | Gam1 | 17 | |||
Sun | 15.Mar.2020 - 15:00 | Dynamo Kyiv | 1-1 | Desna | Gam1 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sun | 15.Mar.2020 - 17:30 | Olimpik Donetsk | 1-1 | Vorskla | Gam1 | 12 | |||
Championship Round | |||||||||
Sat | 30.May.2020 - 12:00 | Kolos Kovalivka | 0-2 | Desna | Gam2 | ||||
Sat | 30.May.2020 - 15:00 | Oleksandria | 1-0 | Zorya | Gam2 | 10 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 30.May.2020 - 15:00 | Dnipro-1 | 3-1 | Olimpik Donetsk | Gam2 | ||||
Sun | 31.May.2020 - 12:00 | Vorskla | 1-1 | Lviv | Gam2 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sun | 31.May.2020 - 15:00 | Shakhtar Donetsk | 3-1 | Dynamo Kyiv | Gam2 | 40 | |||
Sat | 06.Jun.2020 - 15:00 | Shakhtar Donetsk | 3-2 | Desna | Gam3 | ||||
Sat | 06.Jun.2020 - 15:00 | Zorya | 1-0 | Kolos Kovalivka | Gam3 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sun | 07.Jun.2020 - 12:00 | Olimpik Donetsk | 2-2 | Mariupol | Gam3 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sun | 07.Jun.2020 - 15:00 | Dynamo Kyiv | 5-1 | Oleksandria | Gam3 | 59 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sun | 07.Jun.2020 - 17:30 | Lviv | 1-2 | Dnipro-1 | Gam3 | ||||
Sun | 07.Jun.2020 - 17:30 | Vorskla | vs | Karpaty | Gam3 | P | |||
Sat | 13.Jun.2020 - 12:00 | Mariupol | 1-1 | Vorskla | Gam4 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sat | 13.Jun.2020 - 15:00 | Zorya | 1-3 | Dynamo Kyiv | Gam4 | 3 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 13.Jun.2020 - 17:30 | Olimpik Donetsk | 2-0 | Lviv | Gam4 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sun | 14.Jun.2020 - 15:00 | Kolos Kovalivka | 0-1 | Shakhtar Donetsk | Gam4 | ||||
Sun | 14.Jun.2020 - 17:30 | Oleksandria | 1-5 | Desna | Gam4 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Fri | 19.Jun.2020 - 15:00 | Mariupol | 3-0 | Lviv | Gam5 | ||||
Fri | 19.Jun.2020 - 17:00 | Vorskla | 2-0 | Dnipro-1 | Gam5 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sat | 20.Jun.2020 - 17:30 | Shakhtar Donetsk | 3-2 | Oleksandria | Gam5 | 22 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sun | 21.Jun.2020 - 15:00Preview | Karpaty | vs | Olimpik Donetsk | Gam5 | P | |||
Championship Round | |||||||||
Sun | 21.Jun.2020 - 17:30 | Desna | 1-2 | Zorya | Gam5 | ||||
Mon | 22.Jun.2020 - 17:30 | Dynamo Kyiv | 2-1 | Kolos Kovalivka | Gam5 | ||||
Sat | 27.Jun.2020 - 15:00 | Kolos Kovalivka | 2-1 | Oleksandria | Gam6 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 27.Jun.2020 - 15:00 | Karpaty | 1-1 | Lviv | Gam6 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sat | 27.Jun.2020 - 17:30 | Shakhtar Donetsk | 0-0 | Zorya | Gam6 | 19 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sun | 28.Jun.2020 - 15:00 | Mariupol | 2-1 | Dnipro-1 | Gam6 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sun | 28.Jun.2020 - 17:30 | Desna | 3-2 | Dynamo Kyiv | Gam6 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sun | 28.Jun.2020 - 17:30 | Vorskla | 0-0 | Olimpik Donetsk | Gam6 | 3 | |||
Wed | 01.Jul.2020 - 17:00 | Karpaty | vs | Mariupol | Gam2 | P | |||
Fri | 03.Jul.2020 - 17:00 | Lviv | 2-2 | Vorskla | Gam7 | ||||
Sat | 04.Jul.2020 - 15:00Preview | Mariupol | vs | Karpaty | Gam7 | P | |||
Championship Round | |||||||||
Sat | 04.Jul.2020 - 17:30 | Dynamo Kyiv | 2-3 | Shakhtar Donetsk | Gam7 | 16 | |||
Sun | 05.Jul.2020 - 15:00 | Desna | 5-1 | Kolos Kovalivka | Gam7 | ||||
Sun | 05.Jul.2020 - 17:30 | Zorya | 2-2 | Oleksandria | Gam7 | 17 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sun | 05.Jul.2020 - 17:30 | Olimpik Donetsk | 0-2 | Dnipro-1 | Gam7 | ||||
Wed | 08.Jul.2020 - 18:00 | Karpaty | vs | Dnipro-1 | Gam4 | P | |||
Championship Round | |||||||||
Sat | 11.Jul.2020 - 15:00 | Kolos Kovalivka | 0-2 | Zorya | Gam8 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 11.Jul.2020 - 17:30 | Dnipro-1 | 3-2 | Lviv | Gam8 | ||||
Sun | 12.Jul.2020 - 15:00 | Karpaty | vs | Vorskla | Gam8 | P | |||
Sun | 12.Jul.2020 - 15:00 | Mariupol | 1-4 | Olimpik Donetsk | Gam8 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sun | 12.Jul.2020 - 17:30 | Desna | 2-4 | Shakhtar Donetsk | Gam8 | ||||
Sun | 12.Jul.2020 - 17:30 | Oleksandria | 2-2 | Dynamo Kyiv | Gam8 | 20 | |||
Relegation Round | |||||||||
Tue | 14.Jul.2020 - 23:00 | Dnipro-1 | vs | Karpaty | Gam9 | P | |||
Championship Round | |||||||||
Wed | 15.Jul.2020 - 17:00 | Shakhtar Donetsk | 2-0 | Kolos Kovalivka | Gam9 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Thu | 16.Jul.2020 - 15:00 | Lviv | 1-5 | Olimpik Donetsk | Gam9 | ||||
Thu | 16.Jul.2020 - 15:00 | Vorskla | 1-2 | Mariupol | Gam9 | ||||
Championship Round | |||||||||
Thu | 16.Jul.2020 - 17:00 | Dynamo Kyiv | 3-1 | Zorya | Gam9 | 45 | |||
Thu | 16.Jul.2020 - 17:00 | Desna | 1-3 | Oleksandria | Gam9 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 18.Jul.2020 - 23:00 | Olimpik Donetsk | vs | Karpaty | Gam10 | P | |||
Sun | 19.Jul.2020 - 15:00 | Lviv | 0-2 | Mariupol | Gam10 | ||||
Sun | 19.Jul.2020 - 15:00 | Dnipro-1 | 3-0 | Vorskla | Gam10 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sun | 19.Jul.2020 - 17:30 | Kolos Kovalivka | 2-0 | Dynamo Kyiv | Gam10 | ||||
Sun | 19.Jul.2020 - 17:30 | Zorya | 1-1 | Desna | Gam10 | ||||
Sun | 19.Jul.2020 - 17:30 | Oleksandria | 2-2 | Shakhtar Donetsk | Gam10 | 19 | |||
Europa League Play-offs - Semi-finals | |||||||||
Sat | 25.Jul.2020 - 15:00 | Kolos Kovalivka | 4-1 | Dnipro-1 | |||||
Sat | 25.Jul.2020 - 17:30 | Oleksandria | 1-2 | Mariupol | |||||
Europa League Play-offs - Final | |||||||||
Wed | 29.Jul.2020 - 17:30 | Kolos Kovalivka |
0-0 e.t.(1-0) | Mariupol |
Football Competitions
National Club Competitions |
GBR ESP DEU ITA PRT FRA NLD BRA AGO ALB ARE ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DNK DZA ECU EGY EST FIN GBR GHA GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MOZ MYS NGA NOR NZL PAN PER POL PRY QAT ROU RUS SAU SGP SLV SRB STP SVK SVN SWE THA TUN TUR UKR URY USA VEN VNM WAL ZAF AFR EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
EUR EUR EUR SOU WOR EUR N/C WOR WOR WOR EUR EUR WOR SOU AFR N/C ASI ASI ASI ASI N/C AFR OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI AFR AFR WOR ASI AFR OCE WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
Premier League - 2019/2020
- 96% 187 / 195 Games
- Home team wins 44.92%
- Draws 19.79%
- Away team wins 35.29%
- Over 1.5 78.07%
- Over 2.5 52.94%
- Over 3.5 29.95%
- Goals 519
- Goals /match 2.78
- Goals /match home 1.48
- Goals /match away 1.29
- Both teams score 50.27%
- Goals after 80' 19.65%
No tv schedule yet for US
(change)